Wbrew pozorom wizyta nad polskim morzem nie musi oznaczać przebywania w tłumie ludzi na najpopularniejszych plażach. Jednym z ciekawszych i nie do końca popularnym miejsc na wybrzeżu jest Nadmorski Park Krajobrazowy w miejscowości Karwia. Wyjaśniamy, jaka jest jego historia i dlaczego warto się tam udać.
Nadmorski Park Krajobrazowy – najważniejsze informacje
Nadmorskie Park Krajobrazowy w Karwi został utworzony w styczniu 1978 roku. Była to decyzja uwarunkowana niezwykłą przyrodą opisywanego obszaru na polskim wybrzeżu. Całość parku obejmuje wąski pas ciągnący się na wiele kilometrów, a Karwia to miejscowość, która znajduje się w jego otulinie. Rosnący tam las składa się z gęsto występujących sosen i kilku innych gatunków drzew.
Atrakcje Parku Krajobrazowego w Karwi
Opisywany Park Krajobrazowy w nadmorskiej Karwi wyróżnia się bogactwem fauny. Można tu obserwować wiele gatunków ptaków, takich jak: myszołowy, mewy oraz bataliony.
Przybrzeżne wody są zamieszkałe przez rozliczne skorupiaki i mięczaki o bardzo ciekawych obliczach. Znajdujące się tam ryby to przeważnie: płocie, okonie oraz węgorze. Ponadto na obszarze leśnym w okolicach Karwi można spotkać kilka gatunków ssaków lądowych, takich jak: sarny, dziki, jelenie, zające, lisy oraz jenoty. Taka różnorodność fauny w połączeniu z piękną dziką florą wzbudzi zachwyt wszystkich turystów niezależnie od ich wieku. Warto dodać, że na omawianym terenie znajduje się wiele zagrożonych gatunków, które są tam rozmnażane.
Park Krajobrazowy w Karwi stanowi świetną alternatywę dla zatłoczonych plaż, daje możliwość chwilowej ucieczki od nowoczesnych form spędzania wolnego czasu.